20 листопада 1989 року Генеральна асамблея ООН прийняла Конвенцію про права дитини. «ДРУЖНЄ ПРАВОСУДДЯ ДЛЯ ДИТИНИ»  в Україні

20 листопада 1989 року Генеральна асамблея ООН прийняла Конвенцію про права дитини

👦🏻👧🏼20 листопада 1989 року Генеральна асамблея ООН прийняла Конвенцію про права дитини. Відтоді цей день відзначають як Всесвітній день дитини.

🔹Офіс Генерального прокурора відіграє одну з провідних ролей у захисті прав і свобод дітей,-повідомляється на каналі Офісу в Телеграм, 20.11.2023 р.

⚖️За 10 місяців 2023 року захищено права та інтереси понад 10 тисяч дітей. До суду скеровано 3 456 обвинувальних актів. Засуджено 1372 особи за вчинення злочинів проти дітей. Захищено і повернено майже 3 тис га земель освітнього призначення. Серед них землі Мирогощанського аграрного фахового коледжу (160 га вартістю 20,6 млн грн), Дивізійського ліцею (106,6 га вартістю 21,4 млн грн), Ніжинського професійного аграрного ліцею (193 га вартістю 37,5 млн грн).

📁Станом на 16 листопада 2023 року зареєстровано 888 кримінальних проваджень, пов’язаних зі злочинами проти статевої свободи та статевої недоторканості дітей. До суду скеровано 291 обвинувальний акт цієї категорії. До Єдиного реєстру засуджених за злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої особи внесено відомості щодо понад 600 осіб.

🔹У червні 2023 року стартував пілотний проєкт з імплементації міжнародних стандартів правосуддя, дружнього до дитини. Йдеться про впровадження європейських стандартів захисту і забезпечення прав дітей, відповідність вимогам міжнародного законодавства під час розслідування, судового розгляду та виконання покарань щодо неповнолітніх.

🔹Нові стандарти правосуддя, дружнього до дітей, передбачають особливо дбайливе ставлення до неповнолітніх, які стали свідками насильства або безпосередньо постраждали від нього. У тісній співпраці з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні відкрито вісім спеціалізованих центрів «Барнахус», де кваліфіковані медики, психологи та соціальні працівники допомагатимуть дітям пройти всі необхідні дії для виконання правосуддя, не травмуючи їх.

🔹Завдяки співпраці з громадськими організаціями і ЮНІСЕФ створено реєстр спеціально кваліфікованих психологів, яких залучатимуть до слідчих дій.

 

Окремий акцент,

🔹У червні 2023 року стартував пілотний проєкт з імплементації міжнародних стандартів правосуддя, дружнього до дитини. Йдеться про впровадження європейських стандартів захисту і забезпечення прав дітей, відповідність вимогам міжнародного законодавства під час розслідування, судового розгляду та виконання покарань щодо неповнолітніх.

 

Шодо імплементації міжнародних стандартів правосуддя,

читайте в наших попередніх публікаціях, а саме,

 

 

 

 

 

 

 

 

P.S. НЕЗАЛЕЖНА ОСОБИСТА ДУМКА.

За 32 років «НЕЗАЛЕЖНОСТІ» в Україні вже виросло кілька поколінь молодих людей.

Тим, хто народився в 90-і вже за тридцять.

Протягом  ТРИДЦЯТИ років Україну  нон-стоп «розбудовують», «реформують», «імплементують міжнародні стандарти», в тому числі в галузі прав дитини.

А маємо те, що маємо.

Питання:

Скільки ще  необхідно «реформ»-«розбудов»??? щоб нарешті «імплементувати» права дитини? А головне, дотримуватись на національному рівні  вже прийнятих міжнародних норм та стандартів?

 

Для прикладу, 

«ДРУЖНЄ ПРАВОСУДДЯ ДЛЯ ДИТИНИ» в дії

Моя дитина  ось вже останні вісім років питає мене: мама, які в мене права?

 Взагалі, чи є в мене права в Україні?

Чому (запитує вона) я  (будучи неповнолітньою) не вчиняючи ніяких дій( або правочинів) (не уповноважуючи нікого вчиняти від мого імені або діяти від мого імені) притягаюсь суддями ( які діють іменем України)  у якості відповідача за  багатомільйонними (так, на всяк випадок, для довідки,  багато-не мало 13 мільйонів грн.))) боргами якось померлого  нібито  родича ????   ( справа № 755/7730/16-ц).

Шановні судді, «іменем України, унормовуємо (як-то  кажуть», узаконіваєм») боргове рабство  в Україні за фактом народження? Прямуємо з цим в ЄС?

Судівське свавілля по цій справі вражає не тільки пересічних громадян, а навіть суддів ( які не приймають участі у розгляді даної справи), експертів та фахівців права.

Як показує практика, в Україні  «зацікавлений» (або «непрофесійний») суддя можне відкрити судову справу проти дитини не маючи на це ніяких підстав.

Надалі протягом 8 років розглядати справу в суді

( Спитаєте Ви, як це узгоджується з практикою ЄСПЛ та ЄКПЛ, зрозуміло, це — грубе поршення ЄКПЛ, Конвенції ООН з прав дитини).

8 років емоційного психологічного тиску та навантаження на дитину!!

8 рокір розгляду справи в судах першої , апеляційної, касаційної інстанцій.

А що це означає? Це означає , приблизно, по 2-3 засідання за місяць.

Тобто  за 8 років щонайменше разів 200 викликів дитини до суду.

І все щоб ЩО? Щоб  почути :

  • «ніякого померлого родича не знаю»,
  • «разом не проживала»,
  • «на утриманні не була»,
  • «спадщину не приймала, не приймаю, приймати наміру не маю»,
  • «заяв про прийняття спадщини до нотаріуса не подавала» («нікого не уповноважувала діяти від мого імені») про що письмово суд неодноразово власноруч повідомила (заявила),
  • заяву про застосування строків позовної давності ( до  вимог позивача) до  суду подала у відповідності до ЦПК.

Тричі справа переглядалася Верховним судом.

Щоразу дитина мусила займатись не навчанням (відпочинком та розвитком), а бігати збирати довідки про відсутність доходу для того, щоб отримати «доступ до правосуддя»,  подавати касаційні скарги до ВС, оскільки сплатити судовий збір дитина  не має ніякої об’єктивної можливості, оскаржувати абсурдні судові рішення апеляційного суду Києва.

Репутація країни (УКРАЇНИ) — ніщо, як свідчить («судівська») практика  касти «колядників», яка утворилася за 30 років НЕЗАЛЕЖНОСТІ.

Тож, якщо  і надалі «верховенство права» в Україні залежитиме від широти, глибини та наповнення кишень у чорних судівських  мантіях, навряд чи, Україна спромогнеться  навіть  асоціюватися у світі у якості правової держави, яка дотримується конвенційних зобов’язань та міжнародних правових норм та стандартів. У такому випадку не має чого тішити себе «європейськими ілюзіями»…

 

 

Last Updated on 28.11.2023 by iskova