Відключення електропостачання може призводити до перенесення судових засідань і несвоєчасного відправлення судових рішень до Реєстру – у Тлумацькому райсуді закликали проявити розуміння

Відключення електропостачання може призводити до перенесення судових засідань і несвоєчасного відправлення судових рішень до Реєстру – у Тлумацькому райсуді Івано-Франківської області закликали  часників судових справ проявити розуміння та рекомендують подавати до суду заяви про розгляд справ в порядку письмового провадження за наявними в матеріалах справи документами

Про це написала Судово-юридична газета на своєму каналі в Телеграм, 2 липня 2024 року

 

Який чудовий суд (Тлумацький райсуд Івано-Франківської області), скажу я вам, на відміну від столичного Київського окружного адмінсуду (м. Київ), турбується про учасників судових справ, дбає про честь  і репутацію суду при здійсненні правосуддя на засадах верховенства права,  задля забезпечення  кожному права на своєчасний та справедливий суд, та повагу до інших прав і свобод, гарантованих Конституцією і законами України, а також міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України. 

 Інша річ, Київський окружний адміністративний суд (НІ ПРО ЩО НЕ ТУРБУЄТЬСЯ)

У Київському окружному  адмінсуді  ВЖЕ ДАВНО  незалежно від електропостачання не тільки по пів року не реєструють позовні заяви, а й  взагалі  не направляють судові рішення та постанови по справах сторонам та учасникам судових справ, більше того, не відповідають на письмові вимоги(заяви учасників справ)  про направлення судових рішень сторонам судових справ у відповідності до Закону.

От (для прикладу) ЯСКРАВИЙ  взірець  і гордість Київського окружного адмінсуду суддя Скрипка І. М. (адміністративна справа № 320/5085/24 провадження П/320/5085/24), рішення по справі (завірене суддею та мокрою печаткою суду  чекаємо  з 30 травня 2024 року, а попереднє -з  6 лютого 2024 року).
Мабуть перебої не тільки з електропостачанням.
Варто задуматися!
Ой , лишенько, одна надія на Президента)))) ( в нашій правовій демократичній державі).
Як пише Судово-юридична газета, наразі в Україні, зокрема у Києві, відключення електропостачання відбувається у будь-який час, а графіки постійно збиваються. Так, замість відключення на 3-4 години, воно може тривати 6-7 годин, а прогнозувати свою роботу діяльність, з огляду на такі «розпливчаті» графіки майже неможливо.

Суди наразі не віднесені до об’єктів, яких не відключають від світла.

Тлумацький районний суд Івано-Франківської області звернувся до відвідувачів суду та учасників судових процесів у зв’язку з відключенням електропостачання.

«У зв’язку зі збройною агресією російської федерації проти України та масованими атаками на енергетичні об’єкти України по всій країні запроваджено графіки погодинного/почергового відключення електроенергії.

Тлумацький районний суд Івано-Франківської області віднесено до черги 1.1. Графіків відключення електроенергії в Україні.

Повідомляємо, що Тлумацький районний суд Івано-Франківської області немає можливості альтернативного підключення до електропостачання.

Згідно вимог процесуального законодавства фіксування судового засідання за допомогою технічних засобів є обов’язковим, однак у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування за допомогою технічних засобів не здійснюється.

Зазначаємо, що в період відключення електроенергії, суд позбавлений можливості працювати в автоматизованій системі документообігу суду, здійснювати фіксування судового засідання, проводити судові засідання в режимі відеоконференції тощо.

Вказані обставини можуть бути причиною перенесення судових засідань на інший час, а також несвоєчасного відправлення судових рішень до Єдиного державного реєстру судових рішень.

Закликаємо учасників судових справ в цей нелегкий час проявити морально-правове розуміння та рекомендуємо, у разі можливості, подавати до суду заяви про розгляд справ (в порядку письмового провадження) у вашій відсутності за наявними в матеріалах справи документами, як це передбачено процесуальним законодавством» – зазначили у суді.

У суді також додали, що Тлумацький районний суд Івано-Франківської області здійснює правосуддя, адже ні в умовах пандемії, ні воєнного чи надзвичайного стану робота суду не припинялася та не може бути припинена.

«Просимо з розумінням ставитися до умов роботи суду, а також тих незручностей, які можуть виникнути» – зазначає суд. 

 

Last Updated on 02.07.2024 by iskova