ДРК отримує безпілотники CH-4 з Китаю

ДРК (Демократична Республіка Конго) отримує безпілотники CH-4 з Китаю.

Про це йдеться в публікації видання Military Africa, 30 червня 2023 р.

Цінова доступність китайських безпілотників у поєднанні з менш суворими умовами їх придбання робить їх привабливим вибором для країн, які прагнуть зміцнити свою обороноздатність.

Уряд Конго вживає рішучих заходів у боротьбі з повстанцями M23, придбавши дев’ять китайських ударних безпілотників CH-4. Цей крок знаменує собою значний крок у напрямку посилення можливостей конголезьких військових у боротьбі з повстанцями, що тривають.

У лютому 2023 року уряд ДРК оголосив, що замовив у Китаю дев’ять бойових безпілотників CH-4. CH-4 — це безпілотний літальний апарат (БПЛА) середньої висоти тривалої дії (MALE), який здатний нести різне озброєння, включаючи ракети «повітря-поверхня» та бомби.

Бойовий безпілотник CH-4 — це середньовисотний безпілотний літальний апарат (БПЛА) тривалої експлуатації, здатний нести різне озброєння, включаючи ракети «повітря-поверхня» та бомби. Перша партія з трьох безпілотників вже доставлена, а решта шість очікується пізніше цього року. Ці безпілотники будуть розміщені у військовому аеропорту Південний Кавуму, стратегічно розташованому в зоні конфлікту.

Є дві версії: CH-4A та CH-4B.
CH-4A — це розвідувальний безпілотний літальний апарат (діапазон польоту 3500–5000 км і тривалість роботи від 30 до 40 годин), тоді як CH-4B — змішана атакуюча та розвідувальна система з 6 одиницями озброєння та корисним навантаженням до 250-345 кг. Уряд ДР Конго, ймовірно, придбав варіант CH-4B.

Перші три безпілотники CH-4 були доставлені в ДРК у травні 2023 року. Решта шість безпілотників очікується до кінця року. Уряд ДРК заявив, що планує використовувати безпілотники CH-4 для боротьби з повстанським угрупованням M23, яке активно діє в східній частині ДРК з 2012 року.

Армія ДРК воює на неспокійному сході, де етнічні ополченці та інші озброєні групи борються за контроль біля кордонів з Угандою та Руандою. За даними ООН, на неспокійному сході ДРК діє щонайменше 120 озброєних груп.

Придбання урядом Конго безпілотників китайського виробництва CH-4 не є поодиноким випадком. 

Деякі африканські країни, такі як Нігерія , Марокко, Єгипет, Алжир і Ефіопія, також вирішили імпортувати та використовувати китайські військові безпілотники для зміцнення своїх оборонних можливостей. 

Зокрема, Нігерія була однією з перших африканських країн, яка придбала китайські безпілотники CH-3 для операцій проти повстанців.

Зростаючий вплив Китаю на світовому ринку бойових безпілотників можна частково пояснити значною фінансованою державою програмою, спрямованою на модернізацію та оновлення його збройних сил. 

Безпілотник Caihong 4 китайського виробництва, який часто порівнюють із MQ-9 Reaper виробництва США, став одним із найбільш продаваних безпілотників у Китаї. 

Подібним чином Wing Loong 2, ще один популярний китайський безпілотник, має схожість із побудованим у США MQ-1 Predator.

Одним із головних факторів зростання інтересу до китайських військових безпілотників є обмежувальний експортний контроль, запроваджений Сполученими Штатами. Режим контролю за ракетними технологіями, створений у 1987 році для запобігання поширенню платформ, здатних доставляти зброю масового знищення, обмежує можливості Сполучених Штатів продавати свої бойові безпілотники іншим країнам. Це обмеження створило можливість для Китаю заповнити порожнечу, оскільки на його дрони не поширюються такі ж експортні обмеження.

Китайські безпілотники пропонують економічно ефективнішу альтернативу своїм американським аналогам у тій же категорії. Цінова доступність китайських безпілотників у поєднанні з менш суворими умовами їх придбання робить їх привабливим вибором для країн, які прагнуть зміцнити свою обороноздатність.

Хоча придбання урядом Конго китайських безпілотників CH-4 є значним кроком у боротьбі з повстанцями M23, важливо враховувати потенційні наслідки застосування такої технології. 

Використання озброєних безпілотників викликає занепокоєння щодо жертв серед цивільного населення, дотримання міжнародного гуманітарного права та потенційних порушень прав людини.

Купівля урядом Конго китайських ударних безпілотників CH-4 свідчить про проактивний підхід у вирішенні триваючого конфлікту з повстанцями M23. Придбання цих безпілотників узгоджується з тенденцією в Африці, де країни звертаються до китайських військових безпілотників як до життєздатного та економічно ефективного варіанту для посилення своїх оборонних можливостей.

Крім безпілотників, Демократична Республіка Конго придбала легкий штурмовик і літак спостереження Mwari, розроблений Paramount. Mwari — це двотурбогвинтовий літак, який використовується для різноманітних місій, включаючи спостереження, розвідку та легку атаку .

Джерело: Military Africa, 30 червня 2023 р.

Last Updated on 01.07.2023 by iskova